Kokias užuolaidas rinktis namams?

Kokias užuolaidas rinktis namams?

Įsigijote naują būstą, pro kurio langus atsiveria puikus vaizdas į gretima žaliuojantį pušynėlį, o gal ramunėmis kvepiančias pievas? Tokiu atveju, gamtos peizažo, glostančio akis, uždengti užuolaidomis visai nesinori, tiesa? O gal vis tik nuogi langai nėra geriausias pasirinkimas? Taigi, šį kartą dalinamės patarimais, kodėl svarbu papuošti namų langus ir kokias užuolaidas reiktų rinktis atskiroms būsto erdvėms.

Reikia užuolaidų ar nereikia?

Kad ir koks gražus vaizdas atsiveria pro langus, jis taip nesušildys namų kaip užuolaidos. Užuolaidos akimirksniu suteikia būstui jaukumo ir šilumos, o interjerui – vientisumo pojūtį. Daryti namuose remontą vien dėl to, kad tos pačios sienos pabodo yra didžiulė prabanga, tačiau pakanka kitų užuolaidų ir kambarys akyse pražysta. Kabindami užuolaidas galime eksperimentuoti su audinio spalvomis, formomis ir tekstūromis, todėl šis langų uždangalas gali tapti interjero akcentu. Be to, reiktų nepamiršti, kad užuolaidos kabinamos ne tik dėl grožio, bet ir dėl savo praktiškumo – jos puikiai apsaugo nuo smalsių kaimynų ar praeivių žvilgsnių.

Užuolaidos kiekvienam kambariui

Svetainė – tai kiekvienų namų vizitinė kortelė, todėl čia paprastai kabinamos lengvos, perregimos, ornamentais ar įvairiais siuviniais dekoruotos dieninės užuolaidos ir gana dekoratyvios naktinės užuolaidos. Visgi, taisyklių, kokias užuolaidas galima kabinti svetainėje, o kokių – ne, tikrai nėra. Viskas priklauso nuo erdvės stiliaus ir interjero sprendimų. Pavyzdžiui, klasikinio stiliaus svetainėje, kurioje dominuoja švelnios pastelinės spalvos, medis ir margaspalviu gobelenu aptraukti minkšti baldai, reikia ir rafinuotų užuolaidų. Čia galima drąsiai kabinti augalų motyvais siuvinėtas dienines užuolaidas ir prabangaus audinio bei išskirtinio blizgesio naktines užuolaidas. O jei taip nutiktų, kad, kuriant svetainės interjerą, liko šokių tokių trūkumų, galima viską pataisyti portjeromis.

Jei namuose dominuoja minimalistinis ar modernus stilius, geriau rinktis ir minimalistines užuolaidas be jokių įmantrių išsiuvinėjimų, naktinių užuolaidų galima atsisakyti išvis, jų vietoje pakanka pakabinti roletus, kuriuos nuleisite sutemus.

Miegamasis – ramybės ir poilsio oazė, todėl čia turėtų dominuoti ramios, pastelinės spalvos, taip pat puikiai tinka tankūs ir tamsūs audiniai, kurie apsaugo nuo rytinės saulės spindulių. Žinoma, kuriant miegamojo interjerą, reiktų nepamiršti, kam ši namų erdvė yra skirta, todėl geriau vengti ryškių spalvų ar užuolaidų, kurias dekoruoja itin iššaukiantys raštai. Be to, renkantis užuolaidas miegamajame svarbu išlaikyti pusiausvyrą, kad spalvos nesipjautų ir netrikdytų ramybės, todėl jas svarbu derinti. Puikiai atrodys prie užuolaidų priderintos dekoratyvinės pagalvėlės, kilimas, o štai lovatiesė tikrai neprivalo būti tokio paties audinio ar spalvos kaip ir užuolaidos.

Vaikų kambarys savaime sufleruoja, kad čia turi dominuoti žaismingumas. Įdomu tai, kad vaikai jauname amžiuje suvokia tik grynas ir švarias spalvas, gebėjimas skirti atspalvius pradeda vystytis brendimo metu. Tad vaikų kambario užuolaidos turėtų būti dekoruotos ryškiais motyvais, įvairiomis geometrinėmis formomis, jas taip pat galima puošti įvairiais kaspinėliais, kutais ir kitais atributais.

Virtuvė yra ta namų erdvė, kurioje galima apsieiti ir be užuolaidų, čia puikiai tiks romanetės, roletai ar žaliuzės, priderintos prie virtuvės stiliaus.

like

Mes dirbame visoje Lietuvoje!

stipriausi

gazele

Sekite mus

Nemokamas specialisto iškvietimas

Užpildykite formą ir mūsų meistrai Jums patogiu laiku atvažiuos į Jūsų namus ar biurą ir priims užsakymą.

Vidaus žaliuzėsIšorinės žaliuzėsRoletaiRomanetėsMarkizėsTinkleliai nuo vabzdžių
Pastabos *

X
Nemokamas specialisto iškvietimas